اسناد منتشر شده توسط سازمان جهانی مالکیت فکری حکایت از این دارند که سامسونگ به تازگی پتنت داک شارژ بیسیم به همراه یک فن خنک کننده را به ثبت رسانده است.

بر اساس طرح‌های منتشر شده در اسناد مذکور، داک جدید یک پایه قرارگیری موبایل در خودرو است که به لطف بهره‌مندی از شارژ بیسیم نیاز به اتصال کابل شارژر به موبایل را مرتفع می‌کند. البته در این بین موضوع جالب‌تر فن خنک‌کننده‌ای است که برای آن در نظر گرفته شده است.

 

بر اساس اطلاعاتی که در سند مرتبط با این پتنت منتشر شده، به نظر می‌رسد فن هوای اطراف را به پشت موبایل انتقال می‌دهد تا به این ترتیب در حین شارژ شدن از افزایش دمای بیش از حد تلفن هوشمند جلوگیری شود. همچنین بازوهای نگه‌دارنده موبایل به گونه‌ای قابل تنظیم شده‌اند که به نظر می‌رسد تلفن‌های هوشمند بزرگتر از پرچمداران گلکسی اس این کمپانی نیز در آن جای گیرند.

در تصویر بالا، داک فعلی سامسونگ (سمت راست) که از قابلیت شارژ بی سیم بی بهره است، در کنار داک جدید که پتنت اخیر به جزئیات آن اشاره کرده، نشان داده شده است.

با توجه به اینکه تنها یک روز به رونمایی از گوشی‌های سری گلکسی اس ۹ سامسونگ فاصله داریم، به نظر می‌رسد کمپانی کره‌ای قصد ارائه داک شارژ جدید را برای پرچمداران یاد شده داشته باشد. البته شاید داک مذکور در زمانی پس از معرفی تلفن‌های هوشمند پرچمدار آتی این کمپانی رونمایی شود.

از جمله لوازم جانبی جدید که پیش از این تصاویری از آن منتشر شده بود، می‌توان به داک اتصال DeX Pad اشاره کرد که مشابه DeX Station که سال قبل معرفی شد، امکان اتصال موبایل به یک نمایشگر خارجی و دیگر ابزارهای جانبی همچون ماوس و کیبورد را فراهم می‌کند تا به این ترتیب کاربر کارایی مشابه با یک رایانه رومیزی را تجربه کند.

منبع: AndroidHeadlines