در مطالب گذشته ضمن معرفی صفحه مسئولیت اجتماعی تدبیر، به معرفی آقای نیما زکی و خانم حبیبه علوی، زوج جوان ورزشکار پرداختیم و اما، آیا می‏دانید برنامه امسال این زوج جهانگرد چیست؟

این زوج جوان، از هشتم اسفند ۱۳۹۶، سفر آسیایی خود را به کشورهای “هند، سریلانکا، اندونزی، مالزی، تایلند و کامبوج” آغاز می‌کنند. آنها با پیام “صلح برای همه کودکان جهان”، رکاب می‏زنند و مهرورزی و نوع‌دوستی مردم ایران زمین را برای سایر ملت‏ها روایت می‌کنند.

در این سفر پر ماجرا همراه ما باشید تا از دروازه‌های اسرار هندوستان بگذریم و در سرزمین‌ سرسبز و زیبای سریلانکا و کشور پر جزیره اندونزی به تماشای اعجاب طبیعت بنشینیم. به مالزی و تایلند برویم و دنیایی سراسر شگفتی را تجربه کنیم.

در ادامه، شما را با برنامه سفر سایکل توریستی این زوج جوان به قاره آسیا آشنا خواهیم کرد.

نیما زکی و حبیبه علوی صبح روز سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶، تهران را به مقصد هندوستان، کشور تضادها و شگفتی‌ها، ترک می‌کنند و پس از یک روز اقامت و گردش در بمبئی، رکاب زنی را شروع می‌کنند و از شهر کواد تا پالاپاتی و سیواگوانا را در طول مدت ۲۰ روز رکاب می‌زنند و بعد از عبور از این شهرها، وارد کشور سریلانکا می‌شوند و به مدت ۳ روز از شهر منار تا کلمبو را رکاب می‌زنند و پس از یک روز استراحت در این کشور، از فرودگاه، پایتخت سریلانکا را به مقصد اندونزی ترک می‌کنند. جزیره‌های اندونزی را در مدت ۶ روز رکاب می‌زنند و از ۵ جزیره زیبای این کشور عبور کرده و در بندر مدن که در نزدیکی کشور مالزی است، سوار بر کشتی شده و وارد بندر دیکسون مالزی می‌شوند. از بندر دیکسون باز سوار بر دوچرخه شده و تا شهر کوالالامپور (پایتخت مالزی) را رکاب میزنند و در مدت ۸ روز اقامت در این کشور و عبور از شهرهای زیبای آن، وارد کشور تایلند می‌شوند. از شهر بوکیت کایا هیتام تا بانکوک (پایتخت تایلند) را در مدت ۱۵ روز رکاب می‌زنند و پس از عبور از پایتخت و شهرهای دیگر آن وارد کشور کامبوج می‌شوند و پس از سه روز رکاب‌زنی در این کشور در تاریخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ بعد از دو ماه رکاب‌زنی، به ایران برمی‌گردند.

آیا از سفر پر ماجرای این زوج جوان به اروپا آگاهی دارید؟

در تعطیلات آخر هفته خود، با تدبیر به #پاریس سفر کنید

تا شروع کمپین #مسئولیت اجتماعی تدبیر، تنها ۶ روز باقیست.