به تازگی تصاویری از یک لپ­‌تاپ جدید با برند گوگل در فضای مجازی منتشر شده که نشان می­دهد غول جستجوی دنیا قصد دارد یک کروم بوک پیکسل را با شمایلی تازه و پشتیبانی از قلم استایلوس روانه بازار سازد.
این گران­ترین لپ­‌تاپی خواهد بود که از سیستم عامل کروم بهره می­برد.

طبق ادعای وب‌سایت «Droid Life»، این لپ­تاپ تازه «Google Pixelbook» نام خواهد داشت و قرار است یک پرچمدار در بازار کروم بوک­ها باشد. شاید بتوان گفت که با نسل دوم تبلت هیبریدی پیکسل گوگل رو به رو هستیم که حالا شباهت بیشتری به یک لپ­‌تاپ پیدا کرده و با سخت‌­افزاری کاملاً قدرتمند روانه بازار خواهد شد.

طبق اطلاعات به دست آمده، پیکسل بوک گوگل قرار است با سه ظرفیت حافظه داخلی و تنها یک رنگ (نقره­ای) در دسترس قرار بگیرد. Droid Life قیمت مدل­های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی این محصول را به ترتیب ۱۱۹۹، ۱۳۹۹ و ۱۷۴۹ دلار اعلام کرده است.

با هر کدام از این ارقام می­توانید ۴ یا ۵ مدل مختلف از سایر کروم بوک­‌های موجود در بازار را خریداری نمایید.

نکته منفی دیگر ماجرا این است که علی­رغم پرداخت مبلغی چنین هنگفت، قلم استایلوس مخصوص موسوم به «Pixelbook Pen»  در بسته‌­بندی Google Pixelbook وجود نخواهد داشت و شما می بایست برای خرید جداگانه آن ۹۹ دلار دیگر بپردازید.

با همه اینها اما تصاویر منتشر شده، نوید یک لپ­تاپ بسیار سبک و زیبا با طراحی منحصر به فرد می­دهد. ضمن این که گوگل برای راحتی کار با این کروم بوک جدید، کلیدها و ترک پد را تا حد امکان بزرگ و ارگونومیک در نظر گرفته است.

شاید نتوان به این سوال پاسخ دقیقی داد که چرا باید بیش از ۱۰۰۰ دلار خرج پیکسل بوک نماییم، وقتی می­توانیم یک لپ­‌تاپ مک را با همین قیمت یا یک کروم بوک عالی را با نصف این مبلغ خریداری نماییم؟ اما به هر حال ممکن است قابلیت‌های عالی سیستم عامل کروم در کنار مشخصات سخت‌­افزاری مناسب و طراحی زیبا بتوانند خریداران را به سمت محصول تازه گوگل بکشانند.

به احتمال قریب به یقین، Pixelbook گوگل در روز ۴ اکتبر (۱۲ مهر) و همزمان با رویداد رسمی این شرکت رونمایی خواهد شد. این همان مراسمی است که پیش از هر چیزی انتظار معرفی نسل دوم موبایل‌­های پیکسل را در آن می­کشیم.

منبع: droid-life