پس از آنکه شایعاتی مبنی بر اضافه شدن قابلیت تماس صوتی و تصویری به اینستاگرام در فضای مجازی منتشر شد، حالا تک کرانچ اعلام کرده که شواهدی در این شبکه اجتماعی مشاهده کرده است که نشان‌دهنده احتمالی افزودن قابلیت عکاسی پرتره است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، حالت پرتره به قابلیت و امکانی گفته می‌شود که پس‌زمینه تصویر تیره و تاریک می‌شود و عکس بر روی سوژه مورد نظر تمرکز دارد. این حالت دقیقا مشابه همان عکس پرتره‌ای خواهد بود که در عکاسی‌ها برای مدارک شناسایی خود می‌گیریم.

همچنین گزارش شده که آیکون شاتر پرتره در قسمت رابط دوربین استوری‌های اینستاگرامی پدیدار خواهد شد و کاربران قادرند به دلخواه خود یکی از افکت‌ها و حالات مختلف موجود را انتخاب و بر اساس آن عکاسی کنند.

این وب‌سایت فعال در زمینه تکنولوژی به وجود این آیکون شاتر پرتره در نسخه سیستم‌عامل اندروید این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار اشاره کرده است و گفته که احتمالا به زودی این قابلیت به اینستاگرام اضافه خواهد شد.
این قابلیت اینستاگرام به نظر می‌رسد که در رقابت با دوربین عکاسی آیفون ۷ و نسل‌های جدیدتر گوشی‌های آیفون اضافه شده است چرا که در دوربین آنها قابلیت عکاسی پرتره وجود دارد.

اینستاگرام هنوز به این مساله واکنش و پاسخی نداده است. هر چند که این آیکون هم اکنون تنها در نسخه اندروید یافت شده است، اما به نظر می‌رسد در نسخه سیستم‌عامل iOS نیز در حال گذراندن تست و آزمایش‌های فراوانی باشد.

در حال حاضر، تنها گوشی‌های آیفون نسل ۷ به بعد و گوگل پیکسل ۲ از این ویژگی بهره‌مند هستند و کاربران سایر گوشی‌ها هنوز از چنین قابلیت عکاسی محرومند.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که اینستاگرام در سال‌های اخیر پس از آنکه با اپلیکیشن‌های رقیب همچون اسنپ‌چت به رقابت تنگاتنگی دچار شده است، همواره در تلاش است تا با افزودن قابلیت‌های منحصر بفرد و جدید، کاربران خود را حفظ کرده و به افزایش و جلب رضایت آنها بیفزاید.

منبع : ایتنا