سامانه مودیان تدبیر

مستندات و ابزارهای مرتبط با سامانه مودیان مالیاتی تدبیر

سامانه مودیان نرم‌افزار حسابداری تدبیر

«سامانه مودیان» سامانه‌‌ای است تحت مدیریت سازمان امور مالیاتی کشور كه در آن به هر مودّی، كارپوشه ویژه‌ای اختصاص یافته و تبادل اطّلاعات میان مودیان و سازمان منحصراً از طریق آن كارپوشه انجام می‌شود. مودیان می توانند با استفاده از هرگونه سخت‌افزار یا نرم‌‌افزار اعم از رایانه شخصی، پایانه فروشگاهی، سامانه‌های ابری یا هر وسیله دیگری كه حافظه مالیاتی به آن متصل شده ‌باشد، به سامانه مودیان متصل شوند. مرجع نهایی ثبت، صدور و استعلام صورتحساب الكترونیكی، سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور می‌باشد. قوانین مرتبط با الزام به استفاده از این سامانه و تعاریف مرتبط با آن را در این نشانی مطالعه بفرمایید.

سامانه مودیان تدبیر سامانه‌ای است که جهت ارسال صورتحسابهای الکترونیکی کاربران سیستم جامع مالی و اداری تدبیر طراحی شده و امکان استخراج اطلاعات مورد نیاز سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی از نرم‌افزار تدبیر و ارسال مستقیم آن را به سامانه مودیان این سازمان فراهم می‌کند.

در این وبگاه مستندات و ابزارهای مورد نیاز برای کار با این سامانه در دسترس قرار گرفته است. بازدیدکنندگان عزیز توجه فرمایند که پیش‌نیاز استفاده از این ابزارها در اختیار داشتن آخرین نسخه نرم‌افزار جامع مالی و اداری تدبیر با زیرسیستم سامانه‌های مودیان فعال است.

پیش‌نیاز نصب سامانهٔ مودیان تدبیر (علاوه بر دسترسی به تدبیر ویندوزی با سامانهٔ مودیان فعال) امکان نصب آخرین نسخه‌های NET 6.0. روی ویندوز است.
دریافت اطلاعات مورد نیاز از سامانه امور مالیاتی شامل شناسه‌ها و کلیدهای مورد نیاز بر عهده کاربر است و استفاده از سامانه مودیان تدبیر منوط به آماده بودن آنهاست.

 

🔍 نکته ای که در رابطه با سامانه مودیان حتما باید به آن دقت شود این است که شناسه ملی یا شناسه ثبت شرکت حتما باید عددی ۱۴ رقمی باشد.
👈 جهت دستیابی به آن از منوی امکانات ، فرم مشخصات شرکت را انتخاب کرده و در فیلد شماره ثبت / کد ملی وارد نمایید.

 

 

❗️آیا میدانید …
در زمان خواندن کلید خصوصی در Tadbirtax ، در صورتی که از شناسه یکتای حافظه مالیاتی اصلی استفاده می کنید، باید تیک سرور آزمایشی را بردارید؟!..
❗️ و فقط زمانی این تیک را فعال کنید که قصد دارید از شناسه یکتای حافظه مالیاتی تستی جهت ارسال آزمایشی فاکتورها به سامانه مودیان استفاده نمایید.
⛔️ زیرا در غیر اینصورت با پیغام خطای ” اطلاعات وارد شده صحیح نمیباشد. ” مواجه خواهید شد.

 

 

✍️ نکته قابل توجه دیگر در رابطه با سامانه مودیان این است که در زمان ارسال اطلاعات به سامانه مودیان ، یا به عبارتی قبل از اجرا برنامه Tadbirtax حتما VPN و فیلتر شکن را غیرفعال نمایید.

 

🔍 دقت نمایید:
👈 در زمان ارسال اطلاعات به سامانه مودیان ساعت و تاریخ سرور و کلاینت صحیح باشد.
⛔️ در غیر اینصورت اطلاعات به سامانه مودیان ارسال نخواهد شد.

 

✍️ در صورتی که فقط یک شرکت مالیاتی دارید ، میتوانید فایل کلید خصوصی را با نام FA.Key در مسیر نصب برنامه تدبیر کپی نمایید.
و اگر نام فایل کلید خصوصی شرکت مالیاتی تان private.txt است ابتدا باید نام و پسوند آن را به FA.key تغییر داده و بعد در مسیر مورد نظر کپی نمایید.
👈 با اینکار با باز کردن TadbirTax کلید خصوصی بصورت اتوماتیک در فضای مورد نظر درج شده و دیگر نیازی به خواندن از فایل نیست.

رویدادها

مستندات

Page 1 of 212