ساده‌ترین روش کپی کردن شاید برای بسیاری از افراد استفاده از کلیدهای کیبورد باشد، اما وقتی صحبت از ساده‌ترین روش کپی کردن روی موبایل باشد، چه راهکاری به ذهنتان می‌رسد؟

تعداد زیادی از افراد مایلند به سرعت و بدون نیاز به استفاده از کامپیوتر، فایل‌های ذخیره شده بر روی گوشی، دوربین و … را به یک هارد یا ابزار ذخیره‌سازی منتقل و کپی کنند.

این موضوع اخیرا با ابداع یک شرکت نوآور حل شده است. این شرکت اقدام به عرضه یک هارددیسک ضدضربه جدید کرده است. این محصول توسط شرکت LaCie از زیرمجموعه‌های سی‌گیت  معرفی شده و مشکلات مذکور را حل کرده است.

این هارد تازه که کوپایلوت نام دارد، با اتصال مستقیم به وسایل الکترونیک حافظه آنها را تخلیه کرده و داده‌های ذخیره شده بر روی آنها را بر روی خود کپی می‌کند.

هارد جدید ویژه کپی کردن خود دارای باتری است و امکان دریافت اطلاعات کارت‌های حافظه اس دی را به طور مستقیم دارد. پورت‌هایUSB ، Type-C وType-3، نمایشگر ساده و پورت‌هایUSB-C ، Micro USB و کابل‌های اتصال به گوشی و دوربین از جمله ابزار جانبی این محصول است.

جالب است بدانید ظرفیت این هارددیسک ۲۰۰۰ گیگابایت است که ۸ برابر بیشتر از هارددیسک‌های ۲۵۶ گیگابایتی موجود در بازار است. قیمت این محصول ۳۵۰ دلار است که به طور متوسط ۵۰ دلار ارزان‌تر از هارددیسک‌های ۲۵۶ گیگابایتی عادی است. سازگاری با شبکه‌های وای- فای، امکان تهیه سریع نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی و تبلت با استفاده از یک برنامه خاص تلفن همراه و امکان پخش مستقیم محتوای ذخیره شده‌ی روی آن در تلویزیون از جمله دیگر مزایای این هارد است.

منبع: کالاسودا