خیره شدن طولانی مدت در تاریکی شب به لپ‌تاپ‌ها و مشاهده صفحات نورانی و درخشان آنها باعث اذیت شدن چشم و ایجاد اختلال در زمان خواب می‌شود.
از این پس کاربران سیستم عامل کروم می‌توانند حالت دید در شب آن را فعال کنند تا در زمان وبگردی در فضای تاریک چشم‌هایشان کمتر آسیب ببیند.
کاربران این مرورگر از مدتها قبل از گوگل خواسته بودند تا وضعیت دید در شب را به سیستم عامل یاد شده اضافه کند و حالا ویژگی مذکور به کروم اضافه شده است.

بسیاری از پزشکان می‌گویند خیره شدن طولانی مدت در تاریکی شب به لپ‌تاپ‌ها و مشاهده صفحات نورانی و درخشان آنها باعث اذیت شدن چشم و ایجاد اختلال در زمان خواب می‌شود. افزوده شدن حالت دید در شب به سیستم عامل کروم می‌تواند مشکل یاد شده را تاحدی برطرف نماید.

در حالت یاد شده نه تنها شدت نور و رنگ‌های به نمایش درآمده کمتر می‌شود، بلکه کیفیت نمایش رنگ‌ها نیز تغییر کرده و این کار به شیوه‌ای ملایم‌تر صورت می‌گیرد. گوگل اظهار امیدواری کرده از این طریق خستگی چشم‌ها در اثر استفاده طولانی مدت از نمایشگرهای رایانه‌ای کمتر شود.

برای دسترسی به قابلیت Night Light کاربران باید به منوی تنظیمات مراجعه کرده و آن را انتخاب نمایند. پیش از این قابلیت مذکور در بسیاری از سیستم عامل‌های رقیب و از جمله ویندوز ۱۰ وجود داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس