پس از رونمایی از گوشی Mi Mix 2s، به نظر می‌رسد اکنون نوبت به پرچمدار جدید شیائومی در سری Mi رسیده که معرفی و روانه بازار شود. Mi7، اولین اسمارت فون اندرویدی است که از سیستم تشخیص چهره سه بعدی بهره می‌برد.

براساس اطلاعات موجود در این گزارش، شیائومی قصد دارد در پرچمدار جدید خود با عنوان Mi7، برای اولین بار یک سیستم تشخیص چهره سه بعدی را در گوشی‌های اندرویدی به کار بگیرد. این سیستم توسط کمپانی کوالکام طراحی و تولید شده است. این گزارش همچنین اعلام کرده که گوشی Mi7 در سه ماهه سوم از سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد تا نسبت به پرچمداران سامسونگ و هواوی در استفاده از این سیستم تشخیص چهره پیشگام باشد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که این سیستم تشخیص چهره با همکاری سه کمپانی کوالکام، Himax و Truly Opto-electronics طراحی شده است و نیازمند استفاده از تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ است. به همین دلیل در حال حاضر تنها امکان استفاده از آن در گوشی‌های پرچمدار وجود دارد.

سامسونگ نیز قصد دارد در اواخر سال جاری میلادی گوشی نوت ۹ خود را همراه با این سیستم روانه بازار کند. با این تفاوت که شیائومی همچون سامسونگ و هواوی با محدودیت‌هایی در این زمینه روبرو نیست. با توجه به اینکه گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در سری گلکسی اس و گلکسی نوت همراه با دو تراشه مختلف روانه بازار می‌شوند، استفاده از این سیستم، تشخیص چهره کوالکام در این محصولات را با محدودیت‌هایی روبرو می‌کند. از سوی دیگر هواوی نیز به علت استفاده از تراشه‌های تولیدی خود مجبور است یک سیستم تشخیص چهره اختصاصی برای گوشی‌های پرچمدارش طراحی کند که نیازمند گذر زمان بیشتری است.

چندی پیش گزارشی منتشر شده بود که نشان می‌داد، شیائومی به علت عملکرد نامناسب این سیستم تشخیص چهره تصمیم گرفته است عرضه گوشی Mi 7 را به زمانی دیگر موکول نماید. این گزارش نشان می‌دهد که این اتفاق قرار است در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ رخ دهد. پیش از این اپل در گوشی آیفون X، اولین سیستم تشخیص چهره سه بعدی را در دسترس کاربران قرار داده بود.

منبع: شهر خبر