اگر عاشق کارتان هستید و از آن لذت می­برید، قطعاً نمی­‌خواهید به هر دلیلی، حتی ذره­ای از این علاقه کم شود. در این راستا لازم است راهکارهایی را به کار ببرید که توسط آنها نه تنها اشتیاق خود به کارتان را حفظ کنید، بلکه به مرور آن را بهبود دهید.

شغلتان را ادامه دهید

به شغل خود ادامه دهید، از آن لذت ببرید و اجازه دهید بخشی از زندگیتان شود. لذت از کار موجب می­شود، صادقانه در شغل خود تلاش کنید.

از کار خود دفاع کنید

گاهی اطرافیان، شغل شما را مسخره می­‌کنند یا آن را کوچک و بی­فایده می­بینند. اگر از کار خود لذت می­برید، از آن در مقابل بدگویی‌­های این افراد دفاع کنید. زیرا اگر گفته­‌های آنها را بپذیرید، به مرور موجب می­‌شود، علاقه و شوق خود به کار را از دست بدهید.

همواره به فکر بهبود باشید

اگر شغل خود را دوست دارید، پس حتماً می‌­توانید وظایف کاریتان را بهتر به پایان برسانید. سعی کنید وظایف انجام شده خود را بررسی کنید و هر بار تلاش کنید، آنها را بهتر از قبل انجام دهید.

فعالیت­‌های انجام شده خود را مستند سازی کنید

کارهای خود را ارزیابی کنید و از آنها مستنداتی (حتی تنها برای خودتان) تهیه کنید. این راهکار موجب می­شود که کارهای بزرگ خود را فراموش نکنید و با مرور آنها در آینده، همواره به یاد داشته باشید که تلاش‌­هایتان در گذشته چه نتایج مفیدی را به دنبال داشته است.

شرایط را قبول کنید

قبول کنید که به علت عشق به شغلتان زمان زیادی را برای آن صرف می­‌کنید. از سوی دیگر اگر از دید خودتان کاری که می­‌کنید مهم نیست یا اهداف کوچکی دارد، بپذیرید که شغلتان در جایگاه خود، گرانبها و مفید است.

منبع: Forbes