مایکروسافت در اقدامی جالب خانه­‌های درختی را به عنوان محل کار جدید کارمندانش در نظر گرفته تا بهره‌وری نیروی کار خود را دوچندان کند.

شرکت‌های بزرگ فناوری علاوه بر توجه به فعالیت‌های کارمندانشان، به محل کار و محیط فعالیت آن‌ها نیز توجه ویژه‌ای دارند، به همین دلیل طراحی دفاتر این شرکت‌ها معمولا زبانزد خاص و عام است. تعجبی ندارد که مایکروسافت غول بزرگ تکنولوژی نیز برای محل کار جدیدِ کارمندانش یک ‌خانه درختی طراحی کند.

مایکروسافت بخشی از فضای سبز دفتر مرکزی خود در واشنگتن را به خانه‌های درختی اختصاص داده و دو خانه درختی ویژه­ی تمام کارمندان شرکت راه‌اندازی کرده است. کارمندان می­توانند به مطالعه، استراحت، بازی و حتی کار در این خانه­ها بپردازند. همچنین قرار است یک‌خانه درختی دیگر نیز تا سال آینده میلادی با امکانات بیشتر به این مجموعه اضافه شود.

بر اساس اعلام مایکروسافت خانه‌­های درختی مجهز به وای فای پرسرعت است و صندلی‌های تعبیه‌شده در آن‌ها به تغییرات آب و هوایی، باد و باران مقاوم است. فضای بیرونی این خانه‌های درختی بیشتر به خانه‌های قدیمی شباهت دارد و محیط داخلی آنها مدرن است. در این خانه‌های درختی علاوه بر کار، برای تفریح کارمندان نیز چاره‌ای اندیشیده شده و محوطه داخلی آن شامل: کافه، رستوران و اتاق بازی می­باشد.

در بخش داخلی این خانه‌ها، سیستم روشنایی به صورتی است که هنگام تابش نور خورشید بر بدنه آن‌ها، لوگوی مایکروسافت می‌درخشد و زیبایی خاصی را به وجود می‌آورد.

پت نلسون طراح این خانه‌های درختی درباره آن‌ها گفته: در طراحی بیشترین تأکید بر این نکته بوده که این خانه‌ها استرس‌ و تنش‌های کاری را از کارمندان مایکروسافت دور کند و بهره‌وری آن‌ها را افزایش دهد.

منبع: کلیک