شاید همیشه به این موضوع فکر کرده‌اید که یک گوشی قدیمی اندرویدی چه استفاده‌ای دارد، یا به فکر خرید یک سیستم امنیتی فیزیکی کامل برای خانه‌تان بوده‌اید، چون هرچقدر از یک سیستم دیجیتالی قدرتمند استفاده کنید، باز هم سیستم‌های امنیتی فیزیکی بهتر هستند. با ما همراه باشید تا اپ Haven را بعنوان راه حلی جدید به شما معرفی کنیم.

ادوارد اسنودن، افشاگر معروف کنونی و کارمند سابق سازمان سیا یک اپلیکیشن جدید منتشر کرده تا بتوانید با یک اسمارت‌فون ارزان‌قیمت یا قدیمی اندرویدی، یک سیستم امنیتی فیزیکی برای خانه‌تان بسازید.

اپ Haven  با استفاده از سخت‌افزار داخلی اسمارت‌فون‌ها مانند دوربین‌ها، میکروفون‌ها، سنسورهای نور و شتاب‌سنج می‌تواند فضایی مانند یک اتاق را در زمان نبود شما زیرنظر بگیرد. هنگامی که یک نفر وارد این اتاق شود، این اپلیکیشن اقدام به گرفتن عکس و صدا کرده و برای گوشی هوشمند اصلی شما ارسال می‌کند.

اپ Haven با کمک سنسورهای گوشی می‌تواند هرگونه حرکت، صدا، نور و تکان خوردن اشیا را شناسایی کرده و گزارش کند.

همیشه و هر لحظه با اپ HAVEN نظارت کنید

این اپلیکیشن با استفاده از سنسورهای نور و چراغ قوه داخلی اسمارت‌فون‌ها می‌تواند تصاویر واضح و همراه با فلش در شب و تاریکی بگیرد. این اپ به طور خودکار می‌تواند نور محیط را از داخل گوشی تنظیم کند تا نوردهی مناسب اتفاق بیفتد.

شما می‌توانید گوشی اندرویدی خود را در یک اتاق، راهروی ورودی، روبروی درب ورودی، اتاق بچه و مکان‌های حساس و مهم خانه نصب کنید تا از راه دور این مکان‌ها را نظارت و ردیابی کنید.

در حالی‌که امکان ارسال تصاویر و صداها از طریق بی‌سیم برای کاربران میسر است، می‌توان با لاگین کردن به پنلHaven، جدیدترین لاگ‌ها، تصاویر و صداها را نیز از راه دور مشاهده کرد. این سیستم می‌تواند کاربران را نیز با پیامک باخبر کند. در ضمن، کاربران می‌توانند با نصب نرم‌افزارهای پیام‌رسان امن یا شبکه‌های خصوصی مجازی امن، اطلاعات میان اپ Haven و خودشان را کاملا رمزنگاری شده و مطمئن دریافت کنند.

اسنودن این اپلیکیشن را در قالب پروژه همکاری موسسه  Freedom of the Press Foundation با Guardian Project تهیه کرده است. قرار است به‌زودی نسخه iOS آن نیز عرضه شود.

منبع: نت نوشت