کوییک تایم

به دلیل وجود دو آسیب‌پذیری در نرم‌افزار کوییک تایم، وزارت امنیت داخلی آمریکا خواستار حذف این نرم‌افزار توسط کاربران از ویندوز شد.
دولت ایالات متحده از کاربران رایانه‌های شخصی خواست تا هر چه سریع‌تر برنامه چند رسانه‌ای کوییک تایم را از روی رایانه‌های خود پاک کنند.
گفته می‎شود که ضعف و آسیب‌پذیری این برنامه به مهاجمان و هکرها امکان می‌دهد تا به کاربران رایانه‌های شخصی حمله کنند. البته هنوز هیچ موردی از سواستفاده از مشکل یاد شده گزارش نشده است.
همزمان با شناسایی آسیب‌پذیری کوییک تایم توسط شرکت امنیتی Trend Micro، شرکت اپل سازنده برنامه یاد شده، پشتیبانی از نسخه تحت ویندوز این برنامه را پایان داده است. این امر به معنای عدم عرضه بسته‍‌های امنیتی به‌روزرسان برای برنامه یاد شده است. این مسأله به هکرها امکان گسترده‌تری برای سوء استفاده از نرم‌افزار یاد شده و هدف، قرار دادن کاربران رایانه‌های شخصی می‌دهد.
آسیب‌پذیری‌ها که دو مورد گزارش شده است، باعث شده تا وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز از کاربران بخواهد دیگر به هیچ وجه از نرم‌افزار کوییک تایم در ویندوز استفاده نکنند تا اطلاعات شخصیشان سرقت نشود. هنوز جزئیات فنی این حفره‌های امنیتی اعلام نشده است.

منبع: ایتنا