اپ Google Measure جایگزینی دیجیتال برای افرادی است که بدون داشتن یک متر، می‌خواهند فاصله بین دو نقطه را اندازه‌گیری کنند. این اپ به تازگی به‌روزرسانی‌های لازم را دریافت کرده است. در مقایسه با نسخه‌ی اولیه (که محدود به پلتفرم تانگوی واقعیت افزوده (AR) گوگل بود)، این نسخه‌ی جدید می‌تواند کارهای مربوط به اندازه‌گیری را با هر اسمارت فونی که ازARCore  پشتیبانی می‌کند، انجام دهد. به عبارت دیگر، هر دستگاهی که دارای اندروید ۷ یا بالاتر باشد، قادر به اجرای این اپ خواهد بود.

اپ GOOGLE MEASURE مبتنی بر ARCORE است!

با توصیفاتی که بیان شد، می‌توان گفت: در دسترس بودن اپ Google Measure هم اکنون به حد اعلای خود رسیده است. رقیب گوگل یعنی اپل، اخیرا تمرکز فراوانی بر روی ARKit 2 خود نهاده است که AR پایدار و تجربیات به اشتراک گذاشته شده را ارائه می‌دهد. اپل همچنین اپ اندازه‌گیری مخصوص به خود را به عنوان بخشی از iOS12 معرفی کرده است. همانطور که از اسم این اپ پیدا است، Measure app به شما توانایی تخمین طول، عرض و مساحت قطعات مختلف زمین، اداره، اتاق و غیره را (با کشیدن و کاویدن ابزارهایی که به طور مخصوص طراحی شده‌اند)، می‌دهد و تصاویر آنها را برای استفاده‌های بعدی ذخیره می‌کند.

وقتی گوگل پیشنهاد جدا شدن از تانگو را مطرح کرد، ARCore  خود را به عنوان تلاش جدی بعدی در زمینه‌ی تحقیق و توسعه‌ی اپ‌های مبتنی بر واقعیت افزوده یا AR مطرح کرد. ARCore در واقع یک کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری یا SDK می‌باشد که به توسعه‌دهندگان اجازه‌ی ساخت اپ‌های AR یا همان واقعیت افزوده را می‌دهد و اشیای سه بعدی را به درون لوکیشن‌های واقعی در محیط واقعی اطراف ما اضافه می‌کند. در ماه مارس امسال (اسفند و فروردین)، گوگل از ۶۰ اپلیکیشن متکی بر تکنولوژی AR رونمایی کرد که این رقم با توجه به رشد روزافزون این زمینه احتمالا افزایش خواهد داشت.

منبع:  www.engadget.com