به نقل از ایتنا- علی­رغم اینکه می‌دانیم فناوری نوظهور هوش مصنوعی به مردم کمک خواهد کرد ولی بسیاری از افراد، هنوز از آن ترس دارند و با شنیدن نام آن مضطرب می‌شوند.

 

هوش مصنوعی

علی­رغم اینکه گفته می‌شود که فناوری هوش مصنوعی و ربات‌ها به انسان‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند کارهای خود را بهتر انجام دهند، لیکن باز هم بسیاری از افراد از این فناوری استقبال نمی‌کنند و نگرانند که این فناوری نوظهور شغلشان را از آنها بگیرد.

به گزارش ایتنا به نقل از آی.تی ورلد، مطابق آماری که اخیرا  اعلام شد، تنها ۴% از ۲۰۰۰ نفری که در یک نظرسنجی در این خصوص شرکت کردند تصورشان این بود که فناوری هوش مصنوعی انجام کارها را برای آنها تسهیل می‌کند. در حالی که ۴۸% از این افراد بر این باور بودند که این فناوری ممکن است کسب و کار آ‌نها را با مشکل مواجه سازد.

گفتنی است این نظرسنجی حاصل مطالعات شرکت سلکت­هاب است که در زمینه فناوری کار می‌کند. سؤال این‌جاست که چه کسانی از بابت جایگزینی ربات‌ها یا دیگر سیستم‌های هوشمند بیشترین نگرانی را دارند.
طبق مطالعات سلکت­هاب، کسانی که در زمینه نشر کتاب، خرده‌فروشی و ساختمان کار می‌کنند بیشترین نگرانی را دارند. اما کسانی که در زمینه املاک و مستغلات، دولت و فناوری کار می‌کنند به این فناوری نوظهور خوش‌بین بوده و بر این باورند که دستگاه‌های هوشمند به آنها کمک می­کنند و کسب و کارشان را رونق می‌بخشند.

هوش مصنوعی - ربات ها

نتایج نظرسنجی نشان می‌داد که حداقل نگرانی مربوط به کسانی بود که در مشاغل املاک و مستغلات کار می‌کنند. کمتر از ۲۲% این افراد نگران از دست دادن شغل خود بودند.
این مشاغل به گونه‌ای هستند که به ارتباط و وجود انسان نیاز دارند و هوش مصنوعی کار چندان زیادی از پیش نخواهد برد. همچنین این نکته در گزارش به چشم می‌خورد که هوش مصنوعی در حال حاضر بعضی از مشاغل را به طور کامل از انسان‌ها سلب نموده و جایگاه خود را در آنها تثبیت کرده است.
البته شایان ذکر است نگرانی افراد به هیچ وجه مایه تعجب نیست، زیرا در سپتامبر سال قبل، پژوهش‌های فورستر نشان داد که در پنج سال گذشته، هوش مصنوعی و سیستم‌های هوشمند ۶% از مشاغل موجود در ایالات متحده را در دست گرفته اند.