سامسونگ سالانه گوشی‌های هوشمند بسیاری را تولید و روانه بازار می‌کند. دستگاه‌های تولیدی این برند در محدوده‌های قیمتی مختلف طرفداران زیادی دارد. بر اساس آخرین گزارش‌ها، این شرکت پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ بوده است.

شرکت بین‌المللی داده‌ها و شرکت تحلیل استراتژی گزارش خود را مبنی بر میزان فروش جهانی گوشی‌های هوشمند برای سه ماهه چهارم و کل سال ۲۰۱۷ منتشر کردند. اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۷۷٫۳ میلیون آیفون شده است که آن را بالاتر از باقی برندها قرار می دهد. اپل ۳ ماه آخر سال میلادی گذشته ۲۹ میلیون آیفون ۱۰ فروخت.

با وجود اینکه اپل در سه ماهه چهارم بیش‌ترین فروش را تجربه کرده است، ولی سامسونگ لقب پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ را از آن خود کرد. این شرکت کره‌ای در سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۳۱۷ میلیون گوشی شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شیائومی در بازه زمانی ماه اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۷ موفق به فروش ۲۷٫۸ میلیون گوشی شده که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته رشد تقریبا دو برابری را تجربه کرده است. این برند در سه ماه منتهی به پایان سال ۲۰۱۶ موفق به فروش ۱۴٫۹ میلیون گوشی شده بود.

 

شرکت‌های تولیدکننده گوشی های هوشمند در فصل تعطیلات ۲۰۱۷ فروش مناسبی را تجربه نکردند. در این بازه زمانی تنها فروش شیائومی نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ افزایش داشته و ۴ برند دیگر کاهش فروش را تجربه کردند. بر اساس این گزارش، میزان فروش گوشی‌های هوشمند از ۴۳۸٫۷ میلیون دستگاه موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ به ۴۰۰٫۲ میلیون در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ رسیده است.

شرکت سامسونگ که لقب پرفروش‌ترین برند گوشی در سال ۲۰۱۷ را یدک می‌کشد، موفق به کسب سهم ۲۱٫۱ درصدی از این بازار شده است. به دنبال آن شرکت اپل ۱۴٫۳ سهم بازار را در دست دارد. شرکت‌های هواوی، اوپو و شیائومی به ترتیب با سهم ۱۰٫۱، ۷٫۸ و ۶٫۱ درصدی در مقام های بعدی قرار گرفته‌اند.

شایان ذکر است، میزان فروش کلی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ برابر با ۱۵۰۷٫۵ میلیون دستگاه بوده که تقریبا با آمار منتشر شده برای سال ۲۰۱۶ یکسان است. این موضوع نشان می‌دهد که بازار گوشی‌های هوشمند اشباع شده است.

منبع: کلیک