در یک ویدیوی منتشر شده، شاهد قرار گرفتن یک گوشی میت ۱۰ پرو درون یک فریزر با دمای منفی ۲۴ درجه سانتیگراد بودیم، اما اکنون آن‌ها این گوشی هوشمند را درون یک دریاچه یخ زده قرار داده‌اند.

هواوی به طور جدی در پی ارتقای گوشی‌های سری میت ۱۰ خود در سال ۲۰۱۷ بوده است، به طوری‌که اخیرا در یک ویدیوی منتشر شده، شاهد قرار گرفتن یک گوشی میت ۱۰ پرو درون یک فریزر با دمای منفی ۲۴ درجه سانتیگراد بودیم. اما اکنون هواوی یک آزمایش دیوانه‌وار را ترتیب داده است. آن‌ها این گوشی هوشمند را درون یک دریاچه یخ زده قرار داده‌اند.

به نظر می‌رسد این آزمایش برای به رخ کشیدن قدرت مقاومت میت ۱۰ نسبت به محصولات آی‌فون و آی‌پد شرکت اپل است که معمولا با قرار گرفتن در دماهای پایین برای محافظت از دستگاه، نهایتا خاموش می‌شوند. طبق اطلاعات درج شده در سایت رسمی اپل، دمای بهینه کارکرد آی‌فون، آی‌پاد و ساعت اپل، بین صفر تا ۳۵ درجه سانتیگراد است. این دما برای مک‌بوک‌ها نیز محدودتر است و بین ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

ظاهرا دمای پایین برای میت ۱۰ مشکلی ایجاد نمی‌کند و حتی در دما‌های به شدت سرد نیز به خوبی از عهده وظایف خود بر خواهد آمد. هر چند که شرکت هواوی نیز بر روی وب‌سایت خود دمای کارکرد میت ۱۰ را بین صفر تا ۳۵ درجه سانتیگراد اعلام کرده، اما این آزمایش هیجان‌انگیز و همینطور آزمایش فریزر، نشان داد که میت ۱۰ پرو می‌تواند به خوبی دمای بسیار پایین را نیز تحمل کند و زنده بماند. در این آزمایش نشان داده شد که قلب میت ۱۰ پرو در زیر دریاچه یخ‌زده نیز می‌تپد و تماس‌ها نیز قابل پاسخ‌گویی است.

منبع: آی تی رسان