دانلود کتاب ۹۰ روز نخست
نویسنده: مایکل واتکینز
ناشر: نشر فرا

شرکت پردازش موازی سامان (تدبیر)، حامی مالی انتشار کتاب “۹۰ روز نخست یک مدیر (نوشته مایکل واتکینز) – استراتژی کلیدی موفقیت برای مدیران جدید در تمام سطوح سازمانی

عنوان این کتاب همچنانکه خودش هم اشاره می‌کند، از برنامه ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهورها گرفته شده است. در بسیاری از کشورهای دنیا رایج است که نامزدهای ریاست جمهوری، علاوه بر برنامه‌ بلندمدت چهارساله، برنامه‌ ۱۰۰ روز اول خود را به‌صورت جداگانه اعلام می‌کنند. واتکینز هم در اینجا، به نوعی مدیر سازمان را در چنین موقعیتی می‌بیند و معتقد است که اگر مدیر، توانست ۹۰ روز اول را به درستی استفاده کند، ادامه‌ی مسیر هم برایش هموارتر خواهد بود. در غیر این صورت، شاید نتواند هدایت مجموعه را آن‌چنان که باید و شاید، بر عهده بگیرد.

در این کتاب به ویژگی‌های رهبران اثربخش اشاره شده است. این رهبران خود را خدمتگزار می‌دانند و در مقابل دیگران پاسخگو هستند. رهبران اثربخش خود را در استانداردی بالاتر از آنچه از دیگران انتظار دارند قرار می‌دهند، اشتباهات خود را با فروتنی می‌پذیرند و مسئولیت نتایج حاصل از تصمیم‌های اشتباه خود  را بر عهده می‌گیرند.

شرکت پردازش موازی سامان خواندن این کتاب را به آنان که جایگاه راهبری را بر خود می‌پسندند و برآنند که راهنمای رهروانی باشند که شور آبادانی ایران زمین را در سر دارند، پیشنهاد می‌کند. امید که پندهای بزرگانی که در کتاب آمده است، آویزه گوششان باشد و یاری‌شان کند تا رهبرانی شایسته و اثربخش باشند.