به تازگی مشخص شده که آمازون در مراحل نهایی تصمیم­گیری جهت ورود به بازار چند میلیارد دلاری داروهای نسخه­ای است.

داروهای نسخه­ای در آمریکا بازاری ۵۶۰ میلیارد دلاری دارند و به دلیل همین پتانسیل، آمازون سال­هاست به بررسی بازار دارو مشغول است. لازم است یادآوری کنیم که در سال­های اخیر، چندین بار شنیده شده بود که این شرکت مشاورینی را برای بررسی بازار دارو استخدام کرده است.

براساس ایمیلی از آمازون که شبکه CNBC مشاهده آن را تأیید کرده، قرار است تا قبل از روز شکرگزاری در دوم آذر ماه سال جاری، این شرکت تصمیم خود را نهایی کند.

در صورتی که این شرکت آمریکایی قصد ورود به این بازار را داشته باشد، باید زنجیره­های تأمین جدیدی را ایجاد نماید که این مسئله ممکن است چندین سال به طول بیانجامد. در همین راستا آمازون باید از کارشناسان خبره زنجیره تأمین نیز بهره ببرد. در نتیجه بعید به نظر می­رسد که به زودی شاهد راه­اندازی کسب و کار جدید این خرده فروشی آنلاین باشیم.

لازم است اشاره کنیم که آمازون همین حالا نیز با فروش محصولاتی از جمله گازهای استریل پانسمان و دماسنج­های پزشکی، تا حدودی در بازار تجهیزات پزشکی فعالیت دارد. همچنین گروهی به نام ۱۴۹۲ در آمازون روی پروژه­های نرم­افزاری و سخت­افزاری از جمله: توسعه کاربردهای مرتبط با سلامت اسپیکر هوشمند اکو مشغول به کار هستند.

هیچ مقام رسمی از آمازون هنوز در خصوص این خبر اظهار نظر نکرده است.

منبع: CNBC