اپل قرار است در سال جاری و تا یک ماه آینده، سه مدل آیفون جدید را معرفی کند که هر سه‌ آنها از نظر ابعاد، نمایشگر و قیمت، وضعیت متفاوتی دارند.

بر اساس ادعای یکی از تاجران لوازم جانبی محصولات که گاهی در مورد طراحی گجت‌های آینده اظهارنظر می‌کند، اپل ارزان‌ترین آیفون جدید خود را آیفون ۲۰۱۸ خواهد نامید. نسل جدید آیفون X هم ممکن است طبق عادتی که اپل دارد، آیفونX اس نامیده شود. بزرگ‌ترین مدل آیفون‌های جدید هم قاعدتا باید آیفونX اس پلاس نام بگیرد؛ دستگاهی که به یک نمایشگر ۶/۵ اینچی مجهز است، (یعنی بزرگ‌ترین نمایشگری که تاکنون برای گوشی‌های آیفون طراحی شده است).

به طور خلاصه، آیفون‌های جدید اپل که در ماه آینده معرفی می‌شوند عبارت‌اند از: آیفونX اس با نمایشگر ۵/۸ اینچی، آیفون ۲۰۱۸ با نمایشگرLCD  و آیفون XS پلاس با نمایشگر ۶/۵ اینچی. هر سه گوشی به چیپست ۷ نانومتریA12  و اتصالLTE  گیگابیت مجهز هستند.

ارزان‌ترین مدلiPhone 2018 ، ممکن است برای کاربران چینی به دو سیم‌کارت مجهز شود، در حالی که در طراحی گران‌ترین مدل هم ممکن است یک درگاه مخصوص سیم‌کارت دوم تعبیه شود. هر سه مدل در بریدگی بالای صفحه دارای ماژول Face ID هستند و از دوربین قوی‌تری در پشت بهره می‌برند.

هنوز مشخص نیست اپل چه برنامه‌های دیگری دارد، اما این سه دستگاه می‌توانند بزرگ‌ترین موج به‌روزرسانی آیفون‌های اپل را پس از معرفی آیفون ۶پلاس ایجاد کنند.

اپل در نهایت برای هر سلیقه‌ای ابعاد متفاوتی از نمایشگر را عرضه می‌کند و قیمت‌ها را متنوع‌تر می‌کند، بنابراین انتظار می‌رود کاربران بیشتری به سمت آیفون‌های این شرکت هجوم ببرند.

منبع: PHONE ARENA