به طور معمول چند ماه پیش از رونمایی از آیفون‌های جدید، بازار گمانه زنی‌ها در مورد مشخصات و امکاناتشان داغ می‌شود. حتی در سال‌های اخیر حفاظت اپل از فاش شدن اطلاعات آیفون‌های آتی کمتر از پیش شده و به این ترتیب در این سال‌ها شاهد انتشار اطلاعات منطبق بر واقعیت بیشتر از موبایل‌های اپل، پیش از رونمایی بوده‌ایم. اخیراً اطلاعات جدیدی در مورد آیفون های ۲۰۱۹ منتشر شده که برخی از مشخصات احتمالی آنها را فاش می‌کند.

بر اساس گزارشی جدید احتمال می رود که حداقل یکی از مدل‌های آیفون بعدی از دوربین اصلی سه گانه بهره‌مند باشد. اخیراً مشابه این دوربین را در موبایل‌های سری P20 هواوی دیده بودیم. همچنین اعلام شده که حسگر دوربین، ۱۲ مگاپیکسلی با ۶ المان لنز خواهد بود که زومی ۵ برابری را ارائه می‌دهد. البته اشاره نشده که این میزان زوم اپتیکال، دیجیتال یا ترکیبی از آنها است.

آیفون ۱۰ زوم اپتیکال ۲ برابری را فراهم می‌کند، به این ترتیب در صورتی که زوم ۵ برابری اپتیکال در آیفون ۲۰۱۹ ارائه شود، قطعاً طرفداران عکاسی با آیفون را خوشحال خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌های پیشین جایگزین آیفون ۱۰ که قرار است در پاییز پیش رو معرفی شود، تغییر چندانی با مدل فعلی (۲۰۱۷) نخواهد داشت. به این ترتیب شاید اپل ارائه آیفونی با تغییرات اساسی‌تر را به سال ۲۰۱۹ موکول کند.

در این صورت دوربین سه گانه می‌تواند یکی از عوامل تأثیرگذار در متفاوت کردن آیفون ۲۰۱۹ با نسل‌های پیشین (مدل ۲۰۱۸ و نیز آیفون ۱۰ فعلی) باشد.

حتی شاید کمپانی ساکن کوپرتینو در نهایت تصمیم بگیرد برای آیفون ۲۰۱۹ از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر بهره ببرد، حسگری که پیش از این مشابه آن را برای اولین بار در موبایل  X20 Plus UD از ویوو مشاهده کرده بودیم و به نظر می‌رسد این فناوری در ماه‌های آتی به یکی از جریان‌های اصلی فناوری در موبایل‌های کمپانی‌های متعدد بدل گردد.

منبع: BGR