اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 در تراکنش‌های مالی کاربرد دارد

سامسونگ برای گلکسی اس ۸ از سیستم‌های امنیتی مختلفی استفاده کرده که یکی از آن‌ها اسکنر عنبیه چشم است. این اسکنر که از گلکسی نوت ۷ ناکام به ارث رسیده، به گفته‌ی بسیاری از کارشناسان نسبت به دیگر روش‌های بیومتریک نظیر اثرانگشت ایمن‌تر است. به همین دلیل وقتی خبرهایی مبنی بر کاربرد اسکنر عنبیه چشم در تراکنش‌های مالی به گوش می‌رسد، شگفت‌زده نمی‌شویم.

وب‌سایت کره‌ای the Korea Heraldگزارشی منتشر کرده است که بر اساس آن به‌ نظر می‌رسد از اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ در تراکنش‌های مالی استفاده خواهد شد. گفته می‌شود این روش امنیتی در سیستم‌های پرداختی مانند سامسونگ پی کاربرد خواهد داشت. انتظار می‌رود ابتدا این قابلیت در کره جنوبی و سپس آمریکای شمالی فعال شود؛ البته هنوز به زمان دقیق تحقق این موضوع اشاره‌ای نشده است.

در این گزارش اشاره شده که اسکن عنبیه چشم بخشی از امکانات گلکسی نوت ۷ بوده است و مؤسسات مالی کره جنوبی به کاربران اجازه می‌دادند تا با استفاده از این قابلیت وارد حساب‌های خود شوند. اما این اولین باری است که از اسکن عنبیه چشم برای تراکنش‌های مالی و تأیید آن‌ها در گوشی بهره گرفته خواهد شد. اگر فرض کنیم این موضوع با موفقیت انجام شود، به‌کارگیری این سیستم در گوشی‌های دیگر ما را شگفت‌زده نخواهد کرد.

گفته می‌شود اپل نیز به دنبال راهکار امنیتی دیگری جز اثر انگشت است که در اینباره به اسکنر لیزری اشاره شده است. با این سیستم می‌توان از اسکن چهره‌ی کاربر برای تشخیص هویت و تأیید اعتبار آن‌ها استفاده کرد.

منبع:  UBERGIZMO