شرکت اوبر به کاهش ۷ درصدی سرانه استفاده از آمبولانس در شهرهای مختلف آمریکا منجر شده است.

در آمریکا بدون بیمه استفاده از آمبولانس بسیار گرانبهاست. در همین راستا تحقیقی جدید  نشان می‌دهد، افراد برای اجتناب از این هزینه‌ها سعی می‌کنند در مواقع غیر اضطراری به جای آمبولانس از اوبر استفاده کنند. این روند به کاهش استفاده از آمبولانس‌ها منجر شده و جالب آنکه به سود بخش مراقبت‌های درمانی است.

به گزارش ایتنا از مهر، اوبر که یک شرکت فناوری تازه تاسیس است، در بیشتر شهرهای جهان فعالیت می‌کند و در تاریخچه ۷ ساله آن ۵ میلیارد سفر ثبت شده است.

در همین راستا دیوید اسلوکی اقتصاددان انگلیسی و لئون موسکاتل از بیمارستان «اسکیپس مرسی» در سن دیه گو خواهان بررسی تاثیر این روند بر استفاده از آمبولانس در آمریکا شدند.

آنها بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در ۷۶۶ شهر از ۴۳ ایالت آمریکا تحقیقاتی انجام دادند. محققان متوجه شدند در سراسر شهرها اوبر به طور انحصاری وارد بازارهای مختلف شده و سرانه استفاده از آمبولانس را با نرخ ۷ درصد کاهش داده است.

دیوید اسلوکی در این باره می‌گوید: برای کاهش هزینه‌های درمانی و بهبود نتیجه‌گیری، افراد ترجیح می‌دهند از نیروهای حرفه‌ای با مهارت کم‌تر اما همچنان شایسته استفاده کنند. به عنوان مثال برای تشخیص گلودرد نیازی به حضور جراح اعصاب نیست.

منبع: ایتنا