اخیرا شرکت گوگل اپلیکیشن هایر را منتشر کرده است. این اپلیکیشن به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط کمک می‌کند تا بتوانند به‌راحتی کارکنان جدیدی پیدا کنند.

شرکت‌هایی که در حال حاضر از سرویس ابری G Suite شرکت گوگل استفاده می‌کنند، می‌توانند با خرید اپلیکیشن جدید هایر Hire، در صنعت استخدام نیز وارد شوند. سرویس ابری G Suite، اپلیکیشن‌هایی نظیر جیمیل، تقویم گوگل، گوگل­درایو و گوگل­داکس را در ابعاد سازمانی در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. شرکت‌های بزرگی مانند برادران وارنرُ از اپلیکیشن هایر در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی آن استفاده می‌کردند، ولی اکنون استفاده از هایر برای تمام کاربران سرویس G Suite آزاد است.

هایر به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا شرح شغل، فرم استخدام، مصاحبه و سایر موارد مربوط به پروسه‌ی استخدام را در اختیار کاندیداها قرار دهند. هایر به‌صورت کامل با اپلیکیشن‌های دیگر سرویس G Suite هم­خوانی دارد. برای مثال، اگر شرکتی از طریق جیمیل یا هایر به کاندیدایی ایمیل دهد، این ایمیل بین هر دو اپلیکیشن همسان‌سازی خواهد شد. به‌علاوه هایر می‌تواند از طریق اپلیکیشن تقویم گوگل قرار ملاقات را با کاندیداهای موردنظر تنظیم کند. در قرار تنظیم‌شده، موارد دیگری مانند اطلاعات تماس و موضوع جلسه‌ی استخدام هم نشان داده می‌شوند. حتی شرکت‌ها می‌توانند جلسات استخدام را بدون نیاز به ‌حضور فیزیکی و از طریق اپلیکیشن Hangouts، برگزار کنند. در نهایت هایر می‌تواند پاسخ نهایی استخدام را با داده‌های جمع‌آوری شده از طریق جلسات مصاحبه برای کاندیدها ارسال کند.

پروسه‌ی استخدام هر نفر در آمریکا، به‌طور متوسط ۴۰۰۰ دلار هزینه دارد

کسانی که در بخش‌های منابع انسانی فعالیت می‌کنند با سازوکار وقت‌گیر و هزینه‌بر استخدام آشنا هستند. طبق بررسی‌های انجام‌شده، پروسه‌ی استخدام برای هر نفر در آمریکا شامل مصاحبه، جلسات آشنایی و آزمون استخدام به‌طور متوسط معادل ۴۰۰۰ دلار هزینه دارد. این پروسه معمولا حدود ۵۲ روز طول می‌کشد.

هدف اصلی اپلیکیشن هایر این است که زمان و هزینه‌ی استخدام نیروهای جدید را برای شرکت‌هایی که از سرویس ابری G Suite استفاده می‌کنند، کاهش دهد.

بریت جانسون، مدیر محصول گوگل کلاود می­گوید:

یافتن استعدادهای بزرگ کلید موفقیت هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود، اما تشکیل یک تیم با اعضای مناسب هزینه و زمان زیادی خواهد داشت.

گوگل برای اولین­بار از سرویس هایر در جریان مراسم I/O که در اردیبهشت ‌ماه برگزار شد، رونمایی کرد. این اپلیکیشن توسط استارتاپ بیباپ (Bebop) توسعه یافته است، استارتاپی که در سال ۲۰۱۵ توسط گوگل خریداری شد.

هایر از امروز در اختیار شرکت‌های آمریکایی که کمتر از ۱۰۰۰ نفر کارمند دارند و از سرویس G Suite استفاده می‌کنند، قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن جزئی از G Suite نیست و شرکت‌ها باید آن را به‌صورت جداگانه خریداری کنند.

منبع:  VENTUREBEAT