آخرین گزارش‌ها نشان از این دارند که اپل همچون سال گذشته، سه نسخه آیفون راهی بازار می‌کند که شامل یک نسخه‌ی اولد به همراه دو نسخه‌ی ال‌سی‌دی است.

گزارش دیجی‌تایمز نشان از این دارد که اپل در سال ۲۰۱۸ نیز سه نسخه آیفون راهی بازار خواهد کرد. بر اساس اطلاعات ارائه‌‌ شده، این کمپانی در نظر دارد در سال جاری میلادی، دو نسخه آیفون با بهره‌گیری از نمایشگر ال‌سی‌دی و یک نسخه با نمایشگر اولد راهی بازار کند. حال آنکه نمایشگر این گوشی‌های هوشمند در مقایسه با نسخه‌های عرضه‌شده در سال ۲۰۱۷ تغییراتی به خود خواهد دید و با سایزی بزرگ‌تر راهی بازار خواهد شد.

به گزارش دیجی‌تایمز و به نقل از لوکه لین، تحلیل‌گر این آژانس خبری، دو نسخه‌ی آیفون‌ مجهز به نمایشگر ال‌سی‌دی با سایز ۵.۸ و ۶.۱ اینچی راهی بازار خواهد شد و آیفون مجهز به نمایشگر اولد، سایز ۶.۴ تا ۶.۵ اینچی خواهد داشت. البته دیجی‌تایمز به این نکته اشاره کرده که در ابتدا اپل تمایل داشته دو نسخه‌ی آیفون اولد به همراه یک نسخه‌ی آیفون ال‌سی‌دی راهی بازار کند، حال آنکه این کمپانی تغییر سیاست داده و باز هم برای عرضه‌ی دو آیفون ال‌سی‌دی به همراه یک آیفون اولد برنامه‌ریزی کرده است. اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که هر سه نسخه‌ی آیفون‌ ۲۰۱۸ اپل از ویژگی‌هایی نظیر شارژ بی‌سیم و قابلیت شناسایی چهره به‌صورت سه‌بعدی بهره خواهند برد. شنیده‌ها نشان از این دارند که اپل هنوز در خصوص عرضه‌ی دو نسخه‌ی آیفون اولد و یک آیفون ال‌سی‌دی یا دو نسخه‌ی ال‌سی‌دی و یک نسخه‌ی اولد تصمیم نهایی را نگرفته است.

پیش از این خبرهایی منتشر شده بود که نشان‌ از به‌کارگیری ال‌سی‌دی ساخت ژاپن دیسپلی برای آیفون ۶.۱ اینچی اپل داشت. این ال‌سی‌دی قابلیت کاهش حاشیه‌های گوشی تا ۰.۵ میلی‌متر را در اختیار اپل قرار می‌دهد؛ از این‌رو این کمپانی می‌تواند با وجود استفاده از نمایشگر ال‌سی‌دی، حاشیه‌ی نمایشگرش را کاهش دهد. یکی دیگر از اخبار منتشرشده در رابطه با اپل گویای فعالیت‌های این کمپانی برای عرضه‌ی نسخه‌ای میان‌رده از آیفون است. گوشی میان‌رده‌ی جدید اپل احتمالا آیفون SE خواهد بود که از ویژگی‌هایی نظیر شارژ بی‌سیم بهره می‌برد و طی ماه می یا ژوئن راهی بازار خواهد شد.

منبع: MACRUMORS