سرانجام در سال ۲۰۱۸، شرکت ایسر از موانع عبور کرد و توانست باریک‌ترین لپ‌تاپی که تاکنون به دست بشر ساخته شده را طراحی کند و آن را در رویداد CES به نمایش بگذارد. باربی کمر باریک ایسر تنها ۰.۳۵ اینچ یعنی کمتر از یک سانتیمتر ضخامت دارد و   Swift 7  نام‌گذاری شده است. سویفت ۷ با ۱۶۹۹ دلار قیمت و صفحه نمایش ۱۴ اینچی خود که توانایی اتصال۴GLTE  را دارد، به عنوان قابل حمل‌ترین لپ‌تاپ جهان شناخته شده و انتظار می‌رود در ماه مارس ۲۰۱۸ به طور رسمی به بازار عرضه شود.

این لپ‌تاپ فوق باریک ایسر را مغز قدرتمند Core i7 از نسل هفتم اینتل و هشت گیگابایت رم LPDDR3 به حرکت در می‌آورد و باتری که قادر است تا ۱۰ ساعت از گردش‌های روزانه سویفت ۷ پشتیبانی کند. البته ظاهر بسیار شکننده و ظریف ۸.۸۹ میلیمتری سویفت ۷ نباید شما را فریب دهد، چرا که دارای هاردی ۲۵۶ گیگابایتی SSD است و صفحه نمایش لمسی سویفت ۷ نیز که از جنس گوریلا گلس بوده و فول اچ‌دی (۱۰۸۰P) است، این اطمینان­خاطر را فراهم می‌آورد که این جهانگرد کوچک را در سفر‌ها محافظت کند و نگرانی از بابت آسیب به مانیتور آن را در طی جابه‌جایی‌های مداوم به حداقل می‌رساند.

همچنین پشتیبانی از قابلیت امنیتی ویندوز Hello و دارا بودن اسکنر اثر انگشت نیز بر امنیت این زیبای باریک تاکید دارد. قابلیت اتصال ۴GLTE نیز امروزه در کمتر لپ‌تاپی قابل مشاهده است که یکی از نقاط مثبت سویفت ۷ بوده که ضمن جابه‌جایی‌، دسترسی به اینترنت را به خوبی فراهم خواهد آورد. این نکته را نیز باید یادآور شد که به علت فوق باریک بودن سویفت ۷، مطمئنا تجربه تایپ کردن با آن بسیار لذت بخش خواهد بود و از لحاظ طراحی اروگونومی نمره قابل قبولی خواهد گرفت. طبق برنامه زمان‌بندی ارائه شده، سویفت ۷ ابتدا در انگلستان و استرالیا و سپس در ایالات متحده آمریکا وارد بازار خواهد شد.

منبع: آی‌تی رسانه