موجودی تمامی گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل ویندوز فون از فروشگاه اینترنتی مایکروسافت به اتمام رسیده است.

از آنجایی که چندی پیش امیدها به پیشرفت و توسعه سیستم‌عامل ویندوز برای گوشی‌های هوشمند ناامید شد و از بین رفت، حالا با مراجعه به فروشگاه مایکروسافت متوجه می‌شوید که موجودی تمامی گوشی‌های هوشمند ویندوزی این شرکت به اتمام رسیده است.

به گفته تحلیلگران، این روزها که تنها دو سیستم عامل اندروید و iOS با هم رقابت می‌کنند و بازار گوشی‌های هوشمند را به طور تمام در اختیار قرار داده‌اند، دیگر سیستم‌عامل ویندوز فون که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده ‌شده، شانسی برای حضور موفقیت‌آمیز نخواهد داشت.

تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که موجودی تمامی گوشی‌های هوشمندی که از سیستم‌عامل ویندوز فون پشتیبانی می‌کردند، در فروشگاه اینترنتی مایکروسافت استور به پایان رسیده است. با این حساب، علاوه بر عدم تولید گوشی‌های جدید ویندوز فون، دیگر حتی مدل‌های قبلی این دسته از گوشی‌ها را نیز در این فروشگاه نخواهید یافت.

بر این اساس، این بدان معناست که مایکروسافت نیز پایان عمر گوشی‌های ویندوزی را پذیرفته و بدین ترتیب وضعیت تمامی دستگاه‌های فروشگاه مایکروسافت را «ناموجود» اعلام کرده است. گوشی‌های متعددی از آلکاتل، نوکیا و اچ پی از جمله دستگاه‌هایی بودند که روزگاری توجه خیل عظیمی از کاربران را جلب می‌کردند، اما ‌اکنون دیگر حرفی برای گفتن ندارند.

 

منبع: ایتنا