هر ساعت ۳۵۰ برنامه اندرویدی آلوده شناسایی می‌شود

تعداد برنامه‌های آلوده اندرویدی بسیار بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید، هستند!

بررسی‌های یک موسسه امنیتی نشان می‌دهد تعداد بدافزارهای طراحی شده برای آلوده کردن گوشی‌های اندرویدی روز به روز در حال افزایش است.
یافته­های موسسه جی دیتا نشان می­دهد در نیمه اول سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۵۰ هزار برنامه اندرویدی آلوده به بدافزار شناسایی شده است.

این بدان معناست که هر روز ۸۴۰۰ برنامه آلوده و هر ساعت ۳۵۰ برنامه اندرویدی مخرب در فضای مجازی منتشر می­شوند. سیستم عامل اندروید ۷۲ درصد از کل بازار تلفن همراه را در جهان در اختیار دارد و لذا تبدیل آن به مهم‌ترین هدف حملات هکری موبایلی کاملا منطقی به نظر می­رسد.

از سال ۲۰۱۲ انتشار بدافزارهای اندرویدی به شدت افزایش یافته و در حد فاصل سال­های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ تعداد این بدافزارها از ۲.۳ به ۳.۲ میلیون مورد رسیده است. این روند در سال ۲۰۱۷ هم ادامه می­یابد.

بررسی‌های جی دیتا نشان می‌دهد تنها در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۵۰ هزار بدافزار اندرویدی تازه شناسایی شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۷ تعداد بدافزارهای اندرویدی جدید شناسایی شده از مرز ۳.۵ میلیون واحد فراتر رود.

مشکل اساسی که اندروید را آسیب‌پذیر می­کند، عدم به روزرسانی این سیستم عامل توسط کاربران و دشواری­هایی است که گوگل برای این کار در مورد گوشی‌های ثالث تولید شده توسط دیگر شرکت‌ها به وجود می‌آورد. دو نسخه Lollipop وMarshmallow  از اندروید مهم‌ترین اهداف حمله هکرها به حساب می‌آیند.

 

منبع: ایتنا