براساس پژوهشی از RAND Corporation وRAND Europe، تاخیر در ساعات شروع مدرسه می‌تواند ۸۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۷ به اقتصاد ایالات متحده کمک کند.

این افزایش ناشی از بهبود میزان فارغ‌التحصیلی دبیرستان است که منجر به مشاغل بهتر و هزینه‌های کمتر در ارتباط با تصادفات ناشی از خواب‌آلودگی، چاقی و بیماری‌های ذهنی می‌شود. مدارس ممکن است ملزم به سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت شوند، که این امر خود با منافع بلندمدت همراه است.

پژوهشی جدید، روشی ساده را برای افزودن میلیاردها دلار به اقتصاد ایالات متحده یافته است: تاخیر در ساعت شروع مدرسه.

مطابق با پژوهشی منتشر شده از جانب RAND Corporation وRAND Europe، تغییر زنگ اول مدرسه به ۸:۳۰ صبح در میان مدارس راهنمایی و دبیرستان ایالات متحده می‌تواند هزینه‌ای معادل ۳/۹ میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده در طی سال آتی و ۸۳ میلیارد دلار در دهه بعدی کمک کند.

مارکو هافنر، پژوهشگر و رهبر تیم تحقیقاتی RAND Corporation ضمن اشاره به هزینه‌های تغییر مسیرهای اتوبوس و مشکلات تغییر فعالیت‌های مدرسه خطاب بهBusiness Insider  می‌گوید: «مردم همیشه درباره‌ی هزینه‌ها صحبت می‌کنند، اما هیچ­کس در مورد مزایا سخنی به زبان نمی‌آورد.

جودیت اوونز، پزشک متخصص اطفال می‌گوید: «پژوهش به صراحت نشان می‌دهد که نوجوانانی که از خواب کافی برخوردارند، کمتر در معرض خطر اضافه وزن، ابتلا به افسردگی و حوادث رانندگی قرار می­گیرند، نمرات بالاتری کسب می‌کنند و کیفیت زندگی بهتری خواهند داشت.

برخی ایالات و همچنین مناطق و مدارس، گام‌هایی را در جهت پیروی از این توصیه‌ها برداشته‌اند. با وجود این، بسیاری دیگر بر این اعتقادند که تغییر برنامه زمانی عملی نیست. به گفته‌ی هافنر، در موارد خاص، مدارس باید از ساعات ورزش خود کم کنند تا زمان‌های از دست رفته جبران شود. برخی دیگر مجبورند بر روی اتوبوس‌های بیشتر سرمایه‌گذاری کنند، زیرا ناوگانی که قبلاً بچه‌ها را در زمان‌های مختلفی به مدرسه می‌رساند، اکنون باید همه‌ی آنها را در یک زمان به مقصد برساند.

طبق گزارشی از مرکز کنترل و پیش­گیری بیماری‌ها در سال ۲۰۱۴، تقریباً ۹۳ درصد از دبیرستان‌ها و ۸۳ درصد از مدارس راهنمایی در ایالات متحده، قبل از ۸:۳۰ شروع به کار می‌کنند.

در جدیدترین پژوهش، محققان به داده‌های CDC اتکا کردند که شامل زمان‌های شروع به کار مدارسی از ۴۷ ایالت بود. آنها از داده‌ها برای ساخت یک مدل اقتصادی بهره بردند که نشان می‌دهد تصادف‌های خودرویی و نرخ فارغ­التحصیلی از دبیرستان تا چه اندازه بر درآمد اقتصادی در یک ایالت تاثیر می‌گذارد.

نتایج، بیانگر افزایش قابل توجه خروجی بلند مدت دانش‌آموزان در زمان ورود به دنیای کار بود. در طی یک دوره  ۱۵ ساله، داده‌ها نشان دادند که ۱۴۰ میلیارد دلار دیگر نیز باید به اقتصاد ایالات متحده اضافه شود.

به گفته‌ی هانفر، مدل تیم تحقیقاتی وی، سایر پیامدهای شروع به کار زودموقع مانند افزایش نرخ چاقی (با هزینه‌ی سالانه ۴۵ میلیارد دلار) را پوشش نمی‌دهد. این پژوهش نشان داده، نوجوانانی که به اندازه کافی نمی‌خوابند، در معرض ریسک بیشتر ارتکاب جرائم خشن و آسیب به اموال قرار دارند که هر دو مورد سالانه هزینه‌ی چند میلیارد دلاری تحمیل می‌کنند. کاهش بیماری‌های ذهنی نیز به کاهش هزینه‌ها می‌انجامد.

هافنر می‌گوید: مردم عمدتاً درباره هزینه‌ها صحبت می‌کنند. اما من فکر می‌کنم این مسئله می‌تواند کمک شایانی به نوع بازخورد آن داشته باشد. این مسئله صرفاً به سلامت عمومی و هزینه‌ها نمی‌پردازد؛ بلکه برای اقتصاد بسیار حائز اهمیت است.

منبع: نت نوشت