در طول روز افراد بسیاری به‌دلیل فعالیت‌های ورزشی، قدم زدن، رانندگی و… دچار حادثه می‌شوند که کسی نیز امکان امدادرسانی به آنها را ندارد. برای کمک به افراد حادثه دیده، یک شرکت فناورانه، ردیابی را طراحی و ساخته که از طریق آن می‌توان افراد مورد اطمینان را در جریان حادثه قرار داد. به‌عبارتی این دستگاه فعالیت‌های روزانه کاربران را ردیابی کرده و اگر موارد غیرطبیعی مشاهده کند، برای کاربر کمک ارسال می‌کند. این دستگاه که به‌صورت دستبند به مچ دست بسته می‌شود، Tended Protected  نام دارد. این دستبند ردیاب به جز سنسورهای پیشرفته، برخلاف بسیاری از ردیاب‌های ایمنی و سلامت، مبتنی بر هوش مصنوعی است.

دستگاه با هوش مصنوعی قادر به چه کارهایی است؟

این دستگاه با هوش مصنوعی قادر است درصورت تغییر وضعیت سلامت و ایمنی فرد، موقعیت جغرافیایی را با ارسال اس‌ام اس به افرادی که کاربر آنها را انتخاب کرده است، اطلاع دهد. حتی افراد مورد اعتماد فرد می‌توانند با کاربر تماس گرفته و از طریق بلندگویی که در این دستبند جاسازی شده است، صحبت کنند.

فعال کردن تنظیمات دستبند هوشمند

کاربر باید ابتدا شرایط سلامت و ایمنی خود را با ضربه زدن به صفحه دستبند ردیاب یا چرخاندن مچ دست فعال کند و تنظیمات لازم را انجام داده و افراد معتمد را برای ارسال موقعیت جغرافیایی تصادفات و وقایع غیرمترقبه انتخاب کند. به گفته سازنده این شرکت: حریم خصوصی افراد در این دستگاه هوشمند حفظ می‌شود و اطلاعات قابل اشتراک‌گذاری نیست و تنها افرادی که کاربر آنها را انتخاب کرده است از موقعیت وی مطلع خواهند شد.

این دستگاه قادر به چه فعالیت‌های است؟

گفتنی است این دستگاه قادر است فعالیت‌های روزانه و تناسب اندام کاربر را نیز ردیابی کند، ولی تمرکز اصلی آن روی ردیابی ایمنی و سلامت افراد و کمک‌رسانی به حادثه دیدگان است. این دستگاه ۵۹ پوند قیمت دارد و اکنون در بازار به فروش می‌رسد.

منبع: کالاسودا