گوگل به تازگی اعلام کرد که یک قرارداد همکاری با استارتاپ الاستیک امضا کرده است و قصد دارد که به کمک این شرکت در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ یک سرویس ابری الاستیک‌سرچ راه‌اندازی کند.

سرویس ابری الاستیک‌سرچ

شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده که قراردادی با استارت‌آپ الاستیک امضاء کرده است و قصد دارد به کمک این کسب و کار نوپا نسخه‌ای کاملاً مدیریت‌ شده از نرم‌افزار متن باز الاستیک‌سرچ و کیبانا ارائه دهد.

نرم‌افزارهای مذکور توسط شرکت الاستیک به فروش می‌رسد و از طرف همین شرکت هم پشتیبانی و مدیریت می‌شود.

هسته الاستیک‌سرچ یک موتور جست‌وجو برای داده‌ها اعم از ساخت‌یافته و ساخت‌نیافته است؛ حال آنکه کیبانا یک داشبورد جست‌وجوی سازگار ارائه می‌دهد.

خدمات گوگل علاوه بر اینکه موارد موجود را به صورت رایگان ارائه می‌دهد، شامل قابلیت‌هایی است که تنها با اشتراک رده بالا در این کسب و کار نوپا در دسترس قرار می‌گیرد.

این قابلیت‌ها شامل مواردی مانند تحلیل نمودار و پشتیبانی تجاری می‌باشد. الاستیک طی پستی در یک وبلاگ اعلام کرد که این سرویس در نیمه دوم سال جاری میلادی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

 

الاستیک‌سرچ گوگل

به عبارت دیگر، گوگل دو سال بعد از آمازون اقدام به ارائه این سرویس کرد، در حالی که بین شرکتهای آمازون و الاستیک هیچ قرارداد رسمی منعقد نشده بود.

کاربران می‌توانند از خدمات الاستیک که به کمک سرویس ابری عمومی مایکروسافت Azure در مارکت‌پلیس یا سرچ ارائه شده است، استفاده کنند.

گوگل علاوه بر توسعه خدمات خود قصد دارد به عنوان بهترین ارائه‌دهنده فضای ابری برای کارهای فعلی و جدید شرکت‌ها شناخته شود و به همین خاطر در حال توسعه جغرافیایی و نو کردن زیرساخت‌های اساسی خود می‌باشد.

منبع : به نقل از ونچر بیت، ویتنا