توماس ادیسون طرح ساخت یک تلفن برای صحبت با مردگان را در سر داشته است. همه توماس ادیسون را بخاطر اختراعات بسیار زیادی که انجام داده می‌شناسند، اما همه آنها خوب از کار در نمی‌آمدند.

در بین صدها اختراعی که به نام ادیسون ثبت شده، یک ایده وجود دارد که کمتر شناخته می‌شود و البته کمی هم عجیب می‌باشد. تلفن روح! بله، این مخترع قصد داشته دستگاهی بسازد تا با مرده‌ها ارتباط برقرار کند.

برای تماس با من، با گوشی روحانی‌ام ارتباط برقرار کنید.

در سال ۱۹۲۰ ادیسون به مجله American Magazine می‌گوید که او در حال حاضر بر روی یک تلفن روحانی کار می‌کند. وی این چنین آن را بیان می‌کند: “در حال ساختن دستگاهی هستم برای فهمیدن اینکه آیا کسانی که این زمین را ترک کرده‌اند، قادر خواهند بود با ما ارتباط برقرار کنند یا نه”.

این را در نظر داشته باشید که ادیسون برای برقراری ارتباط با مرده‌ها، از انواع جادو حرف نمی‌زند. وی می‌خواسته دستگاه خود را با یک روش علمی بدون هیچ‌گونه پنهان کاری، رمز و راز یا جادویی بسازد. ادیسون معتقد بوده وقتی مردم می‌میرند، سیگنال‌های زندگی را در جهان پراکنده می‌کنند که می‌توان آنها را با دستگاه‌های مناسب شناسایی کرد.

انسان‌های امروزی شاید فکر کنند که افراد دارای عقل سلیم چنین اظهاراتی نمی‌کنند، اما شما باید خودتان را جای او قرار دهید.
تلفن، گرامافون و لامپ تازه اختراع شده بودند. در آن زمان انسان برای اولین بار توانسته بود انرژی نامرئی را به چیزی تبدیل کند که از طریق سیم به نور و صدا تبدیل می‌شد. آیا واقعا تصور اختراع چیزهای ماوراء طبیعی مانند ارتباط افکار با یکدیگر (تله پاتی، دورآگاهی) یا ارتباط با مردگان (غیب گویی) که در اطراف ما پراکنده‌اند، بعید به نظر می‌رسید؟

در آن زمان، اظهارات ادیسون موجب شور و هیجان زیادی در رسانه‌ها شد. اما در دهه بعد از آن، مورخان گفتند این فقط یک شوخی (فریب) بزرگ بود. آنها هیچ طرح یا برنامه کاری و هیچ مدل یا نمونه اولیه‌ایی از  ادعایی مبنی بر تلفن روحانی  پیدا نمی‌کنند.
اما در سال ۲۰۱۵، زمانی که یک روزنامه‌نگار فرانسوی به نام فیلیپ بائودی، یک نسخه نادر از خاطرات ادیسون که حاوی یک فصل اضافی بوده را خریداری کرد، متوجه ‌شد که این فصل به طور کامل به نظریه‌های ادیسون درباره نحوه تماس با دنیای ارواح اختصاص دارد. این روزنامه‌نگار به سرعت آن را با عنوان انگلیسی Kingdom of the Afterlife  “قلمرو پس از مرگ” منتشر می‌کند.

منبع:  curiosity.com