در نسخه جدید مایکروسافت کلید «پرش» قرار گرفته است تا در مراحل نصب و راه‌اندازی، در صورت عدم تمایل، شماره تلفن خود را وارد نکنید.

پس از آنکه اعلام شد یک حفره نرم‌افزاری جدید باعث دسترسی به شماره تلفن کاربران بر روی دستگاه‌های مبتنی بر ویندزو می‌شود، مایکروسافت یک نسخه به‌روزرسانی را برای اعضای گروه آزمایشی Windows Insiders منتشر کرد تا مشکل پیش آمده را برطرف کند.

آخرین نسخه به‌روزرسان مایکروسافت با کد ۱۷۰۶۳ منتشر شده است و در این ویرایش مایکروسافت کلید «پرش» را هم قرار داده است تا در مراحل نصب و راه‌اندازی، در صورت عدم تمایل به وارد کردن شماره تلفن خود، با زدن این دکمه به مرحله بعد بروید.

ماجرا از این قرار است که در حالت تئوری برای استفاده از برخی سرویس‌های ویندوز از جمله Cortana که از آنها می‌توان به صورت همزمان روی چند دستگاه استفاده کرد، گزینه وارد کردن شماره تلفن اختیاری می‌باشد. ولی در آخرین نسخه‌ای که تا امروز استفاده می‌شد، این گزینه اجباری بود و اگر کاربران شماره تلفن خود را وارد نمی‌کردند، به مرحله بعد نمی‌رفتند.

شرکت مایکروسافت همزمان با انتشار این به‌روزرسانی اعلام کرد که همواره به حریم شخصی کاربران احترام می‌گذارد و اگر مشکلی در این زمینه پیش بیاید، به زودی آن را برطرف می‌کند تا به حقوق کاربران تعرض نشود.

منبع: اینکوئیرر