اندروید یک سیستم‌عامل متن باز بوده که بسیاری از افراد قادر به توسعه اپلیکیشن برای آن هستند. در حالیکه مرورگرهای مختلفی در فروشگاه نرم‌افزاری گوگل برای دانلود در دسترس کاربران قرار دارد، میزان دانلود مرورگر سامسونگ در این فروشگاه به ۵۰۰ میلیون رسیده است.

سامسونگ سالانه میلیون‌ها گوشی هوشمند تولید و به بازار عرضه می‌کند. بر روی تمامی این محصولات مرورگر این شرکت به صورت پیش‌فرض نصب شده است، بنابراین آمار بالای استفاده از آن چندان تعجب برانگیز نیست .بهترین مرورگرهای اندروید را بشناسید.

سامسونگ در گذشته نه چندان دور تصمیم گرفت مرورگر خود را در پلی‌استور منتشر کند تا تمامی دارندگان محصولات اندرویدی قادر به استفاده از آن باشند. برای نصب مرورگر سامسونگ باید سیستم‌عامل دستگاه شما اندروید ۵٫۰ و نسخه‌های بالاتر آن باشد.

به نظر می‌رسد محبوبیت این مرورگر در حال افزایش است. به تازگی میزان دانلود مرورگر سامسونگ در پلی‌استور به ۵۰۰ میلیون رسیده که یک موفقیت بزرگ برای این شرکت کره‌ای محسوب می‌شود.

اگر از این مرورگر استفاده کرده باشید، متوجه شباهت ویژگی‌های آن با مرورگر گوگل کروم شده‌اید. مرورگر سامسونگ بر اساس کد منبع باز کرومیوم توسعه یافته است، بنابراین تجهیز آن به ویژگی‌های کروم کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. یکی از ویژگی‌های این مرورگر، آپدیت‌های سریع و مناسب آن است. تیم توسعه‌دهنده این اپلیکیشن سعی می‌کند در بروزرسانی‌های خود قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه کند.

به علت قابلیت‌های خوب و همچنین سرعت بالا، کاربران سامسونگ از این مرورگر استفاده می‌کنند و دارندگان دستگاه‌های اندرویدی با برندهای دیگر نیز ترغیب به استفاده از آن می‌شوند.