ca53c6de5761af9bcd3a0c45f765b157c808459d

بخش اتومبیل یاهو گزارش داده که گوگل و فورد شرکت جدیدی را به منظور توسعه خودروهای خودران تأسیس می‌کنند. هفته گذشته گوگل اعلام کرد که خودروهای هوشمند خود را به یک بخش مستقل زیر نظر آلفابت منتقل می‌کند؛ از این‌رو به نظر می‌رسد همکاری جدید فورد و گوگل چندان هم دور از انتظار نیست.
این همکاری اهداف هر دو طرف را میسر می‌سازد؛ گوگل در نتیجه‌ی این همکاری تجربه‌ی با ارزش تولید انبوه خودروهای فورد را به دست می‌‏آورد  و در مقابل فورد نیز از تحقیقات چندین ساله‌ی گوگل در زمینه‌ی خودروهای خودران بهره‌‏مند خواهد شد.
گوگل و فورد هر دو چندین سال است که  تحقیقات بر خودروهای خودران را آغاز کرده اند. البته تلاش‌های گوگل در این زمینه کاملاً مشهود است و تمامی تغییرات خود را همواره گزارش می‌دهد. گوگل تا به حال چندین خودروی خودران را در خیابان‌های کالیفرنیا و تگزاس آزمایش کرده است. فورد نیز به تازگی مجوز لازم برای آزمایش خودروهای خود در خیابان‌های کالیفرنیا را کسب کرده است.
بر اساس گزارش یاهو، گوگل کاملاً مجزا از فورد عمل کرده و این همکاری غیرانحصاری خواهد بود. سال گذشته نیز آلن مولالی مدیرعامل سابق فورد، به بخش هیأت مدیره‌ی گوگل پیوست.
یکی از سخنگوهای شرکت فورد در خصوص این شایعات اعلام کرد:
ما تا به حال با شرکت‌‏های بسیاری در زمینه‌ی برنامه‌ی Ford Smart Mobility همکاری داشته‌ایم و قصد داریم از این پس نیز به این همکاری‌ها ادامه بدهیم. البته مذاکره‌های خود را به دلایل رقابتی آشکار بازار، به طور عمومی اعلام نخواهیم کرد؛ از این‌رو در مورد حدس و گمانه‌ها هیچ نظری نداریم.
از سوی دیگر یکی از سخنگوهای گوگل نیز اعلام کرده که گوگل در خصوص شایعه‌ها اظهار نظر نخواهد کرد. فورد کنفرانس خبری آتی خود را در تاریخ پنجم ژانویه سال جدید و در خلال نمایشگاه CES برگزار خواهد کرد که در آن زمان صحت این شایعه‌ها مشخص خواهد شد.

منبع: زومیت

از شرکت پردازش موازی سامان تولید کننده محصولات تدبیر و سیستم حسابداری مالی، اداری، بازرگانی و حسابداری صنعتی