یک شرکت استارت‌آپ به نام doc.ai به‌تازگی اقدام به طراحی سیستمی کرده که به کمک آن بیماران می‌توانند توسط دکترهایی از جنس هوش مصنوعی معالجه و درمان شوند.

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی nasdaq، امروزه ماجرای هوش مصنوعی و مخاطرات احتمالی آن برای کمتر کسی ناشناخته باقی مانده است و در این میان، موضوعی مانند از دست رفتن شغل انسان‌ها، کمترین خطر شمرده شده برای این سیستم‌های هوشمند به‌حساب می‌آید.

در حال حاضر، یک شرکت استارت‌آپ به نام doc.ai تصمیم گرفته تا شغل پزشکان را مورد هدف قرار دهد و به سراغ جایگزینی دکترها با هوش مصنوعی برود.

ماجرا از این قرار است که این شرکت به‌صورت مشترک با محققانی از دانشگاه‌های کمبریج و استنفورد همکاری داشته تا یک زنجیره زمانی بر پایه استفاده از هوش مصنوعی را طراحی نماید. البته این موضوع در حال حاضر برای بشریت بسیار مفید خواهد بود، زیرا براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر در سراسر جهان کمبود نیروی متخصص در زمینه سلامتی به بیش از ۷ میلیون رسیده است.

گفته می‌شود این سیستم می‌تواند با بیماران ارتباط مستقیم برقرار کند و در زمینه‌های مختلف بیماری با آنها به گفت‌وگو و تعامل بپردازد و پس از شناسایی نشانه‌های بیماری، نظر نهایی خود را در زمینه تشخیص مشکل بیمار، عرضه کند.

این پلتفرم قرار است در قالب نرم‌افزار به‌عنوان خدمات عرضه شود و خدمات آن نیز در اختیار شرکت‌های پزشکی قرار بگیرد. به همین دلیل نیز می‌توان انتظار داشت، این پروژه با استقبال شرکت‌های فعال در زمینه علوم پزشکی روبرو گردد.

منبع: ایتنا