پنج کلید واژه برتری که کاربران جهانی آنها را جست‌وجو کردند، مربوط به اتفاقاتی بود که در نیمه دوم سال رخ داد.

سال ۲۰۱۷ میلادی با همه خوبی‌ها و بدی‌های خود به پایان رسیده است و گوگل به عنوان بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوی اینترنتی جهان، لیستی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین کلیدواژه‌هایی که کاربران جهان طی یک سال گذشته در اینترنت جست‌وجو کردند را منتشر نمود.

مطابق پیش‌بینی‌ها، پنج کلید واژه برتری که کاربران جهانی آنها را جست‌وجو کردند، مربوط به اتفاقاتی بود که در نیمه دوم سال رخ داد.
«توفان ایرما» در آمریکا جزو برترین کلیدواژه‌ها بود و پس از آن، «آیفون ۸»، «آیفون ایکس»، رسوایی «مَت لائور» گزارشگر شبکه NBC و «مِگان مارکل» شاهزاده آینده، جزء محبوب‌ترین کلیدواژه‌های بعدی بودند.
در بخش جست‌وجوهای صورت گرفته برای سرشناس‌ترین افراد هم «مَت لائور» رتبه نخست را به خود اختصاص داد و «مگان مارکل» در رتبه دوم قرار گرفت. در رتبه سوم این لیست نام «نادیا توفا» گزارشگر ایتالیا بسیار جست‌وجو شده بود که او ادعا کرده بود برای نخستین بار در جهان تحت آزمایش‌های هسته‌ای قرار گرفته است. در رتبه چهارم و پنجم این لیست، «هاروی وینستین» و «کِوین اسپِیسی» قرار گرفتند.
در بخش مهم‌ترین اخبار و اتفاقات «توفان ایرما»، «بیت‌کوین»، «تیراندازی لاس‌وگاس»، «تهدید هسته‌ای کره شمالی» و «مشکل اقتصادی آمریکا» مهم‌ترین موضوعات بودند.
در بخش بازیگران نیز «مگان مارکل»، «کِوین اسپیسی»، «گال گادوت»، «لوئی سی.کِی» و «بیل اسکارزگارد» بیشترین جست‌وجو را در گوگل داشتند.
در بخش فناوری، «آیفون ۸» بیشترین جست‌وجو را به خود اختصاص داده و در رتبه دوم این لیست هم «آیفون ایکس» قرار دارد. «نینتندو سوئیچ» در این لیست سوم شد و پس از آن هم «گلکسی اس۸ سامسونگ» و «ایکس‌باکس وان ایکس» قرار گرفتند.
منبع: ایتنا