دستیار صوتی گوگل یا همان گوگل اسیستنت این روزها بر روی اکثر تلفن‌های هوشمند اندرویدی یافت می‌شود. این دستیار صوتی کمک زیادی به انجام فعالیت‌های مختلف می‌کند.

حالتی را در نظر بگیرید که گوشی خود را داخل جیب‌تان قرار داده‌اید و هم‌زمان به موزیک گوش می‌دهید. در این زمان می‌خواهید نام آهنگ در حال پخش را بدون بیرون آوردن گوشی از جیب متوجه شوید و یا وضعیت آب‌وهوا، زمان و اطلاعات این قبیل را به‌سرعت بشنوید. در این حالت، دستیار صوتی گوگل بسیار کاربردی خواهد بود. در واقع شما می‌توانید با استفاده از گوگل اسیستنت و یک هندزفری دارای کنترل، این کارها را به راحتی انجام دهید.

اما پیش از همه این‌ها نیاز به تنظیم کنترل صوتی هندزفری گوشی خود دارید. برای این کار وارد منوی تنظیمات و بعد بخش مربوط به اکانت گوگل شوید. در صفحه باز شده گزینه Search را انتخاب و مسیر Voice > Hands-free را دنبال کنید.


در این قسمت برای هندزفری بی‌سیم “گزینه اول” و برای هندزفری‌های معمولی “گزینه دوم” را فعال کنید.

پس از این با متصل کردن هندزفری به گوشی و بدون در دست داشتن آن، می‌توانید تنها با نگه داشتن دکمه میانی کنترل‌کننده و پس از صدای بوق، دستور صوتی خود را مانند What time is it و یا How’s the weather، بیان کنید تا دستیار به راحتی در هدفون پاسخ‌تان را بدهد.

منبع: آی‌تی‌رسان