پیش‌بینی استفان هاوکینگ؛ 100 سال دیگر کار زمین تمام می‌شود

استفان هاوکینگ فیزیکدان مشهور در تازه­‌ترین پیش­بینی خود مدعی شده که انسان نمی­‌تواند بیشتر از ۱۰۰ سال دیگر بر روی زمین زندگی کند.

استفان هاوکینگ فیزیکدان مشهور در تازه‌ترین پیش­بینی خود مدعی شده که انسان نمی­‌تواند بیشتر از ۱۰۰ سال دیگر بر روی زمین زندگی کند و باید به فکر مهاجرت از آن باشد.

وی معتقد است روند تخریب محیط زیست به گونه­‌ای است که به طور جدی وضعیت کره زمین را تهدید می­‌کند و باید از فناوری‌­های جدید فضایی به منظور حمل و نقل سریع انسان و یافتن سیارات قابل سکونت برای بشر استفاده کرد.

به گفته هاوکینگ مهم­ترین تهدیدات کره زمین عبارتند از: تغییرات آب و هوایی، ازدیاد جمعیت، بیماری­‌های واگیردار و سقوط مکرر شهاب سنگ­‌ها.

وی اظهار امیدواری کرده انسان‌ها طی سال­‌های آینده بتوانند به زندگی بین سیاره­‌ای عادت کنند و وسایل نقلیه فضایی بدین منظور کاملا آماده شوند.

هاوکینگ پیش از این و در سال ۲۰۱۶ پیش بینی کرده بود انسان‌ها می­توانند هزار سال دیگر بر روی کره زمین زندگی کنند. اما طی کمتر از یک سال وی پیش بینی خود را به شکل نگران کننده­‌ای تغییر داده است.

وی معتقد است پیشرفت در زمینه ستاره شناسی، زیست شناسی و صنعت هوا فضا سفر انسان‌ها به کره مریخ را ممکن خواهد کرد. انسان‌ها فرصت خواهند داشت طی مدت انجام این سفرها به خواب زمستانی بروند و در مقصد از خواب بیدار شوند.

این فیزیکدان معتقد است تسخیر ماه و مریخ توسط انسان‌ها می‌­تواند از محو نوع بشر بر روی کره زمین جلوگیری کند و مریخ باید هدف بعدی انسان‌ها برای تسخیر و بهره‌­برداری باشد.

منبع: خبرگزاری مهر– اتاق خبر ۲۴