کمپانی اپل به عنوان یکی از بزرگترین فعالان صنعت موبایل، تأمین‌کنندگان بسیاری دارد که برخی از آنها به تأمین قطعات مورد نیاز شرکت مذکور وابسته بوده و در صورت قطع همکاری، عملاً به نابودی کشیده خواهند شد. یکی از این موارد کمپانی بریتانیایی «Imagination Technologies» است که تا سال گذشته، تأمین‌کننده واحدهای پردازش گرافیک (GPU) مورد نیاز آیفون تحت برند «PowerVR» بود که با معرفی چیپست A11و طراحی پردازنده گرافیکی به صورت خانگی توسط شرکت ساکن کوپرتینو، یکی از مشتریان اصلی خود را از دست داد.

پایان همکاری با اپل موجب افت ۷۰ درصدی ارزش Imagination Technologies شد.

خبر پایان همکاری Imagination Technologies با اپل باعث شد، ارزش شرکت مذکور ۷۰ درصد افت کند و صاحبان کمپانی، به فکر فروش آن بیفتند. در این میان شرکت سرمایه­گذاری «Canyon Bridge Capital Partners» که توسط چینی­ها تأمین می­شود، پیشنهاد خرید کمپانی بریتانیایی را به مبلغ ۵۵۰ میلیون یورو مطرح کرده که به احتمال قوی موفق به انجام معامله خواهد شد.

لازم به ذکر است که شرکت سرمایه­‌گذاری مورد اشاره پیش از این تلاش کرده بود، کمپانی «Lattice» تولیدکننده چیپ­‌های کامپیوتری را خریداری کند که با حکم دونالد ترامپ و به دلیل مسائل امنیتی موفق به انجام آن نشد.

اما این بار نه تنها کمپانی مورد هدف CBCP آمریکایی نیست، بلکه شرکت مورد بحث وعده داده پس از خرید Imagination Technologies، هیچگونه تعدیل نیرویی انجام نخواهد داد و مقر اصلی شرکت نیز در جای خود باقی می­ماند که در مجموع، شانس آن را برای انجام خرید افزایش می­دهد.

منبع:  Engadget