بر اساس گزارش شرکت تحلیل کسب و کار Mixpanel، نسخه یازدهم سیستم عامل iOS، تنها دو هفته پس از عرضه عمومی، بر روی ۳۸٫۵ درصد از دیوایس­های سازگار نصب شده است. لازم است یادآوری کنیم که iOS 10 در دوره زمانی مشابه روی ۴۸٫۱۶ درصد از دیوایس­های سازگار نصب شده بود. بدین ترتیب، نسخه یازدهم در این دوره حدود ۱۰ درصد از نسخه دهم عقب­تر است.

IOS11 در یک هفته ابتدایی روی ۲۵٫۲۸ درصد از دیوایس­ها نصب شده و به این ترتیب در هفته اخیر تنها حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.

لازم است اشاره کنیم که تاکنون اپل دو نسخه ۱۱٫۰٫۱ و ۱۱٫۰٫۲ از IOS را نیز منتشر کرده که بیشتر تمرکز آنها بر حل اشکالات قبلی از جمله شنیدن نویز در زمان مکالمه در آیفون­های ۸ و ۸ پلاس در این سیستم عامل بوده است. در حال حاضر ۵۴٫۸۲ درصد از کاربران IOS همچنان از نسخه دهم و ۶٫۶۹ درصد نیز از نسخه­های قدیمی­تر استفاده می­کنند.

فراموش نکنیم که اندروید اوریو در ۳۰ مرداد ماه معرفی شد و انتشار جهانی آن برای دیوایس­های نکسوس و پیکسل نیز در ۹ شهریور ماه آغاز گشت، ولی دیروز در خبرها خواندیم که پس از چندین هفته از انتشار رسمی آن، تنها ۰٫۲ درصد از دیوایس­های بهره­مند از اندروید، این نسخه از سیستم عامل گوگل را دریافت کرده­اند. در نتیجه آمار به­روزرسانی کندتر IOS 11 نسبت به نسخه ۱۰ در مقایسه با اندروید ۸ چندان هم بد به نظر نمی­رسد.

منبع: MacRumors